جراحی پولیپ بینی

جراحی پولیپ بینی یکی از جراحی های بینی است که برای رفع ایرادات داخلی بینی انجام می شود. ممکن است این جراحی قبل از جراحی زیبایی بینی نیز انجام شود. در افرادی که دارای پولیپ بزرگ در بینی هستند باید جراحی پولیپ بینی انجام دهند.

جراحی-پولیپ-بینی

نحوه انجام جراحی بینی

در جراحی پولیپ بینی  ، نیازی به انجام بی هوشی نیست. در این نوع از جراحی هیچ گونه برشی به بینی زده نمی شود.برای انجام جراحی پولیپ بینی از آندوسکوپ استفاده می شود. آندوسکوپ را از سوراخ های بینی وارد می کنند تا جراح بینی به راحتی بتواند داخل بینی را مشاهده کرده و اقدام به جراحی پولیپ بینی کند. برای خارج کردن پولیپ بینی از ابزار های مخصوصی استفاده می شود. بعد از انجام جراحی پولیپ بینی، جراح بینی با سرم شروع به شستشوی داخل بینی می کند تا کاملا تمیز شود. با این کار احتمال عفونت بعد از جراحی کاهش داده می شود.

در آخر بعد از انجام جراحی پولیپ بینی، جراح با پارچه های مخصوصی بینی را می بندد. زمان انجام جراحی پولیپ بینی به شرایط و اندازه پولیپ های بینی فرد بستگی دارد ولی به طور متوسط 30 دقیقه زمان می برد.

 مراقبت های بعد از جراحی پولیپ بینی

در برخی از افراد، بینی دارای تعداد زیادی پولیپ و یا بزرگ است. دوره استراحت و درمان این افراد نسبتاً طولانی است. ممکن است فرد بعد از جراحی پولیپ بینی نیاز به مصرف مسکن داشته باشدکه بهتر است برای مصرف مسکن به دکتر مراجعه کنید و یا اطلاع دهید. برای بهبود 5 روز استراحت کافی است.

مراقبت ها

  • در صورت اینکه خونریزی بینی بعد از جراحی داشتید، با دستمال تمیز اقدام به تمیز کردن آن نمایید. در صورت شدید بودن خونریزی به جراح مراجعه کنید.
  • بعد از جراحی برای جلوگیری از عفونت، به طور مداوم سینوس ها باید با سرم های شستشو، ضدعفونی شود.
  • از خم کردن سر خود، جدا خودداری کنید
  • از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید زیرا با افزایش ضربان قلب احتمال تورم رگ های خونی داخل بینی زیاد می شود.
  • از مصرف دخانیات تا بهبودی کامل اجتناب کنید.

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − چهارده =